Orgazmus pri pôrode? Dá sa to!

Orgazmus pri pôrode? Dá sa to!

Na tento jav upozornila uznávaná americká režisérka Debra Pascali-Bonaro vo svojom dokumente o orgazmických pôrodoch. Okamžite tak vyvolala vlnu záujmu a rozporuplných reakcií. Podarilo sa jej totiž vyvrátiť doterajší spôsob vnímania pôrodov a prezentovať ho celkom odlišne - ako jeden z najerotickejších zážitkov v živote ženy. Je to vôbec možné?

Za všetko môže mozog

Mozog je počas pôrodu zaplavovaný endorfínmi a oxytocínom, aby bol príchod dieťatka na svet sprevádzaný ľahkosťou, s čo možno najmenšou bolesťou. Okrem toho, pri pôrode dochádza ku kontrakciám maternice, k stimulácii vagíny, klitorisu, maternicového krčku a pôrodného kanálu. Tieto procesy pritom výrazne napomáhajú k dosiahnutiu orgazmu, ktorý môže počas pôrodu nastať až niekoľko ráz a trvať i pätnásť sekúnd.

Dodržte niekoľko základných pravidiel

O bolestivých pôrodoch počúvame takmer na každom kroku. K tomu, aby sme prehodnotili pretrvávajúci názor, rozhodne neprispievajú ani filmy, v ktorých „rodiace“ herečky počuť až na míle ďaleko. A práve v tom tkvie základný problém. Na tak zvaný orgazmický pôrod je nutné byť predovšetkým pozitívne naladená. S touto prípravou vám dokáže pomôcť nielen početná literatúra zameraná na danú tematiku, ale i predpôrodné kurzy. No dôležité je vedieť i nasledovné fakty:

  • Tento pôrod prežijú skôr budúce matky, ktoré túžia rodiť prirodzene, bez použitia chemických utišujúcich prostriedkov.
  • Žena musí uveriť v svoju schopnosť priviesť na svet potomka, nie sa len odovzdať osudu a do rúk lekárov. Spomínaná odborníčka Debra Pascali-Bonaro zdôrazňuje: „Žena nepotrebuje chémiu, ale sebavedomie. Vieru, že to zvládne tak, ako milióny matiek pred ňou v dobách, kedy medicínske prípravky skrátka neexistovali.
  • Neraz bývajú súčasťou tohto pôrodu blízki ľudia, ktorí masážami, milým slovom a psychickou oporou výrazne pomáhajú žene prekonať náročnejšie okamihy.
  • Je viac než potrebné, aby rodičku okolie plne rešpektovalo a nechalo ju naplno oddávať sa pôrodu, no zároveň bolo pripravené zasiahnuť.

Na prostredí záleží

Podľa štatistík dosahuje orgazmus pri pôrode len 0,3% žien. Väčšina z nich pritom uviedla, že nemalú zásluhu na tom malo i prostredie, v ktorom sa samotný pôrod odohrával. A hoci lekári kvôli zdravotným rizikám varujú pred pôrodmi doma, v sterilnej nemocničnej budove, kde smrdí dezinfekcia a rodičky sa viac – menej musia prispôsobiť tempu a príkazom pôrodníka, to ide len ťažko. „Všetko sa dá, ak máte po boku milovaného partnera, ktorý vás masíruje, hladí, objíma koľko chce a aj v pôrodnici vám personál zabezpečí kúsok intimity, kde je to len o vás,“ tvrdí druhorodička Simonka (30), ktorá síce orgazmus pri pôrode nedosiahla, no vďaka prístupu obetavého manžela a prítomného personálu už vnímala pôrod z úplne odlišného pohľadu.

 

(feminity.zoznam.sk)

Zvol'te si vaše balenie

XXL Powering - 8 kapsúl
38 EUR
XXL Powering - 16 kapsúl
60 EUR
XXL Powering - 24 kapsúl
85 EUR
Blue Diamond - 8 kapsúl
Prémiová kvalita, extra výdrž!
43 EUR
Blue Diamond - 16 kapsúl
Prémiová kvalita, extra výdrž!
70 EUR
Blue Diamond - 24 kapsúl
Prémiová kvalita, extra výdrž!
95 EUR

Garancia

100 %-ná garancia vrátenia peňazí, ak cítite tak, že produkt nebol účinný. Našim cieľom je vaša spokojnosť.

Lekársky overený produkt

Nepotrebujete lekársky predpis na to, aby ste si mohli kúpiť XXL.

Diskrétnosť

Objednaný tovar je balený do diskrétnych kartónových obalov a doručený na Vašu adresu spoľahlivým kuriérom.

Dodanie

Objednaný tovar Vám bude odoslaný okamžite po uskutočnení objednávky. Platba za dobierku prebieha priamo kuriérovi pri doručení.